Co to jest mezoterapia?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest popularną alternatywą dla liposukcji, która jest inwazyjną operacją. Ta procedura kosmetyczna polega na wstrzykiwaniu specjalistycznej formuły, która jest przeznaczona do konkretnych potrzeb. Zabieg może dotyczyć szerokiego zakresu problemów, od usuwania cellulitu po utratę wagi i odbudowę skóry. Jego składniki obejmują aminokwasy, ekstrakty roślinne, witaminy i minerały. Rozbijają one tłuszcz zgromadzony wewnątrz komórek i przywracają skórze elastyczność.

Mezoterapia dr cy wykorzystuje ampułki na bazie soli fizjologicznej

Mezoterapia to technika iniekcji, która usuwa szpecące złogi tłuszczu i napina luźną skórę. Może być stosowana w leczeniu wielu dolegliwości, w tym rozstępów, cellulitu, a nawet łysienia. Może również poprawić wypadanie włosów i zmniejszyć zmarszczki.

W metodzie tej wykorzystuje się ampułki na bazie soli fizjologicznej, które wypełnia się roztworem zawierającym rekombinowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste tkanki tłuszczowej. Dwie firmy stosują różne preparaty, ale obie wykorzystują tę samą podstawową zasadę. Podczas zabiegu w skórę wprowadza się igłę, a pięć mililitrów roztworu uwalnia się do docelowego obszaru. Mezoterapia jest stosunkowo niedrogą procedurą, kosztującą od 200 USD do 600 USD za pojedynczy zabieg.

Mezoterapia to mało inwazyjny zabieg polegający na wielokrotnym wstrzykiwaniu roztworu złożonego. Związki te mogą zawierać farmaceutyki, środki homeopatyczne lub wyciągi roślinne. Nie należy jednak nigdy stosować substancji na bazie oleju lub alkoholu, ponieważ mogą one powodować martwicę skóry. Ponadto twierdzenia dotyczące mezoterapii nie zawsze są poparte rygorystycznymi badaniami klinicznymi.

Jest to metoda łagodzenia bólu

Mezoterapia jest metodą łagodzenia zlokalizowanego bólu, która wykorzystuje leki w niskich dawkach. Znanych jest niewiele skutków ubocznych. W tej metodzie leki przeciwzapalne i przeciwskurczowe są wstrzykiwane do obszaru dotkniętego chorobą. Leki te są wstrzykiwane za pomocą małych igieł, o długości od czterech do trzynastu milimetrów.

Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga przestojów. Niektórzy pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności już następnego dnia po zabiegu. Inni mogą potrzebować około jednego dnia odpoczynku po zabiegu. Chociaż mezoterapia nie jest jeszcze zatwierdzona do użytku kosmetycznego, okazała się skuteczna w łagodzeniu bólu.

Jest bezpieczna i skuteczna w przypadku wielu bolesnych dolegliwości. Wykorzystuje mniejszą dawkę leków niż leki ogólnoustrojowe, co może zmniejszyć ryzyko ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Z tego powodu mezoterapię najlepiej stosować, gdy ważniejszy jest miejscowy efekt farmakologiczny niż krążenie systemowe. Powinna być jednak stosowana tylko w połączeniu z dokładnym wywiadem klinicznym. Chociaż istnieją obiecujące wyniki badań obserwacyjnych, badania kliniczne nie są jeszcze wystarczające, aby w pełni ocenić efekty mezoterapii.

Oprócz zapewnienia ulgi w bólu, mezoterapia może również pomóc w zapobieganiu dalszym uszkodzeniom mięśni. Może również zmniejszyć potrzebę stosowania zastrzyków z kortyzonu i leków przeciwzapalnych. Jeśli tylko wybierzesz doświadczonego lekarza sportowego, mezoterapia może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii na dany lek lub środek miejscowy. Może też przyspieszyć czas powrotu do zdrowia po kontuzji.

Istnieje kilka badań, które wspierają mezoterapię jako skuteczną metodę łagodzenia bólu. W jednym z badań stwierdzono, że pacjenci, u których zastosowano mezoterapię, doświadczyli znacznego zmniejszenia bólu i poprawy funkcjonalnej. Wyniki tego badania pokazują, że mezoterapia jest bezpieczna i skuteczna u wielu osób cierpiących na zaburzenia mięśniowo-szkieletowe.

Może rozwiązać problemy skórne

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem odmładzającym skórę. Procedura może być zakończona w 30 minut, z minimalnym bólem, obrzękiem i siniakami. Obszar może być opuchnięty lub czerwony po zabiegu, ale powinno to zniknąć w ciągu 24 godzin. Następnie zaleca się sesje podtrzymujące kilka razy w roku. Procedura jest wykonywana przez wykwalifikowanego pracownika medycznego, a liczba wymaganych zabiegów zależy od stanu skóry pacjenta i pożądanych rezultatów.

Zabieg polega na wstrzyknięciu mieszaniny składników do środkowej warstwy skóry. Lekarz może użyć środka miejscowo znieczulającego, aby zdrętwiał obszar. Po znieczuleniu obszaru, cienka igła jest używana do wstrzykiwania składników. Głębokość wstrzyknięcia różni się w zależności od konkretnego problemu skórnego. Zazwyczaj do rozwiązania jednego problemu skórnego potrzebne są od jednej do trzech sesji.

Konkretna mieszanka do mezoterapii może mieć ogromny wpływ na rezultaty. Mieszanki zazwyczaj zawierają nawilżający kwas hialuronowy, który może uelastycznić skórę. Często zawierają również witaminy i aminokwasy. Typowa mieszanka może zawierać do 50 składników. Roztwór jest wstrzykiwany przez małe igły i jest bezbolesny. Wcześniej można zastosować krem znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort lub niepożądane efekty.

Mezoterapia może być stosowana w przypadku wielu problemów skórnych, w tym przebarwień i trądziku. Zastrzyki ze skoncentrowanych serum na bazie roślin mogą stymulować produkcję kolagenu i komórek fibroblastów. Witaminy i czynniki wzrostu są również często zawarte w koktajlu, podobnie jak peptydy i antyoksydanty.

Mezoterapia może być bezbolesnym zabiegiem, który przywraca skórze elastyczność, likwiduje lekkie przebarwienia oraz leczy skórę suchą i wrażliwą. W procesie wykorzystuje się różnego rodzaju substancje aktywne, w tym antyoksydanty, multiwitaminy i kwas hialuronowy. Mezoterapia może być wykonywana na twarzy, ciele i skórze głowy.

Jest to zabieg ambulatoryjny

Mezoterapia to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje serię zastrzyków w celu poprawy stanu skóry. Zastrzyki te mogą zmniejszyć wygląd zmarszczek i rozstępów, a także pomóc w problemach z pigmentacją skóry i ranami. Może być również stosowany do leczenia regionalnych złogów tłuszczu i cellulitu. Zabieg jest na ogół bezbolesny i może być wykonany jako procedura ambulatoryjna. Koszt zabiegu wynosi od 250 do 650 dolarów za sesję.

Mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym, podobnym do akupunktury. Polega na zastosowaniu małych ilości leków uśmierzających ból do środkowej warstwy skóry w dotkniętym obszarze. Ilość leków jest dostosowana w oparciu o konkretny problem i jego nasilenie. Zabieg ten może być wykonywany na zdrowych osobach dorosłych oraz tych, które cierpią na przewlekły-ostry ból.

Mezoterapia jest powszechnym sposobem leczenia bólu pleców, ale może być stosowana na innych obszarach, w tym na szyi i kończynach. Zabieg polega na wprowadzeniu maleńkich igieł do środkowej warstwy skóry, zwanej skórą właściwą. Każda igła dostarcza płyn o właściwościach przeciwzapalnych i uspokajających nerwy. Po zabiegu pacjenci mogą zobaczyć na skórze małe guzki.

W celu zastosowania mezoterapii, pacjenci muszą przejść badanie fizykalne. Lekarz najpierw określi stopień zaawansowania ich dolegliwości, a następnie wyznaczy obszar, który zostanie poddany zabiegowi. Następnie na obszar zabiegowy nakładany jest krem znieczulający. Lekarz użyje jednorazowych igieł i roztworów odpowiednich dla danego schorzenia. Lekarz wykona wstrzyknięcie pod kątem w środkową warstwę skóry.

To jest drogie

Podczas gdy mezoterapia może być droga, jest to również bezpieczne i skuteczne leczenie. Istnieje wiele różnych opcji finansowania dostępnych, aby pomóc Ci zapłacić za procedurę. Chociaż najlepiej jest zapłacić za mezoterapię w całości w momencie zabiegu, można również wybrać plan płatności. Większość planów płatności oferuje niskie stopy procentowe i początkowe okresy, w których nie płacisz odsetek.

W zależności od stanu zdrowia, możesz otrzymać zastrzyki z wyciągów ziołowych, witamin, minerałów, enzymów, hormonów i leków na receptę. Twój lekarz może również zastosować lek znieczulający, aby zastrzyki były bardziej komfortowe. Gdy już będziesz zdrętwiały, lekarz wykona serię zastrzyków przy użyciu bardzo małej igły. Zastrzyki mogą być podawane w wielu sesjach. Początkowo możesz otrzymywać zastrzyki co siedem do dziesięciu dni. W miarę jak będziesz nabierać pewności siebie i poprawiać koloryt skóry, możesz zdecydować się na zwiększenie odstępów pomiędzy sesjami.

Koszt mezoterapii zależy od obszaru ciała, który wymaga leczenia, liczby wymaganych sesji oraz mieszanki składników użytych do każdego zastrzyku. Średni koszt mezoterapii wynosi od 2,500 do 4,500 dolarów za obszar ciała. Koszt leczenia może znacznie wzrosnąć, jeśli masz nadwagę lub jesteś wyjątkowo szczupły.

Pacjenci mogą odczuwać delikatne ukłucie po mezoterapii, ale nie jest to bolesne. Igły używane w mezoterapii są maleńkie i nie powinny być bolesne. Należy jednak pamiętać, że zabieg może spowodować zasinienie, obrzęk lub infekcję. Zabieg może również skutkować powstaniem trwałych blizn. Mezoterapia nie jest natomiast zalecana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób z cukrzycą.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kiedy nie jest możliwa operacja ucha?
Czytaj Dalej

Kiedy nie jest możliwa operacja ucha?

Istnieją sytuacje, w których nie jest możliwe przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego na uchu. Są to: ciąża, ciała obce w…
Jaki jest koszt mezoterapii igłowej głowy?
Czytaj Dalej

Jaki jest koszt mezoterapii igłowej głowy?

Zabieg wykonywany jest poprzez wstrzyknięcie roztworu w skórę. Głębokość iniekcji jest różna, od jednego do czterech milimetrów. W…
Zapalenie ucha u niemowląt
Czytaj Dalej

Zapalenie ucha u niemowląt

Zapalenie ucha to infekcja ucha, która często utrzymuje się przez sześć tygodni lub dłużej. Ta infekcja jest spowodowana…