Czy mezoterapia mikroigłowa jest niebezpieczna?

Czy mezoterapia mikroigłowa jest niebezpieczna?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kosmetyczny, w którym elektryczne pióro penetruje skórę w celu dostarczenia preparatu. Produktem tym może być kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy lub inne substancje. Proces ten powoduje zaczerwienienie i niewielkie krwawienie. Niektóre osoby doświadczają również artralgii, czyli bólu w kończynach dolnych.

Micro-needling causes erythematous papules – badanie

W badaniu wzięło udział 70 osób w przedziale wiekowym od 19 do 67 lat i stwierdzono, że 79 procent przypadków stanowiły kobiety. Wszystkie przypadki rozwinęły rumieniowe grudki po zabiegu. Pacjenci mieli podobne dane demograficzne i historie osobiste. Ich zmiany po raz pierwszy rozwinęły się 4 stycznia 2009 roku. Wszystkie zabiegi były wykonywane przez jednego lekarza.

Zabieg polega na użyciu igły innopen do stworzenia mikrokanałów w skórze. Pozwala to na skuteczniejsze przenikanie serum do skóry. Do mezoterapii mikroigłowej można stosować szeroką gamę serum, w tym PRP i aminokwasy. Zabieg trwa zazwyczaj jedną godzinę. Zabieg wykonywany jest przez przeszkolonych medycznie specjalistów Innopen. Po oczyszczeniu twarzy urządzenie jest ustawiane tak, aby igły tworzyły mikrourazy, które wyzwalają produkcję czynników wzrostu.

W niedawno przeprowadzonym badaniu naukowcy odkryli możliwy związek między mezoterapią mikroigłową a ropniami podskórnymi. Infekcja była spowodowana przez bakterię zwaną Mycobacterium abscessus. Pacjenci poddawali się zabiegom mezoterapii co tydzień w prywatnej klinice od października 2008 roku. Badacze przeprowadzili badania epidemiologiczne i inspekcje sanitarne w celu ustalenia, czy zakażenia były spowodowane mezoterapią mikroigłową.

Podczas badania z udziałem pacjenta z astmą, dr Pistor stwierdził, że miał on pozytywny wpływ na przewlekły ubytek słuchu pacjenta. Po wstrzyknięciu pacjentowi prokainy śródskórnie w okolice wyrostka sutkowego, zaobserwował poprawę słuchu pacjenta. Pistor zauważył również, że ważna jest głębokość wstrzyknięcia. Im głębsza iniekcja, tym większa aktywność miejscowa. Ponadto, im głębszy zastrzyk, tym większe lokalne odległości dyfuzji i rozpraszania.

Może wprowadzać cząstki immunogenne do skóry właściwej

Mezoterapia polega na użyciu serii małych igieł w celu wprowadzenia substancji bioaktywnych lub cząstek immunogennych do skóry właściwej. Proces ten działa poprzez stymulację produkcji kolagenu i zwiększenie penetracji substancji aktywnych. W zależności od obszaru docelowego, pacjenci mogą doświadczyć zadowalających rezultatów już po jednym zabiegu.

W dwóch przypadkach leczenie wiązało się z dodatnimi testami płatkowymi na serum witaminy C. Inne sposoby leczenia, takie jak miejscowe sterydy i chlorowodorek doksycykliny, były nieskuteczne. U jednego pacjenta nastąpiła częściowa poprawa po pierwszym zabiegu, natomiast u drugiego nastąpiło pełne ustąpienie dolegliwości. Mezoterapia mikroigłowa jest łatwo dostępna dla pacjentów i może być wykonywana w domu.

Mezoterapia mikroigłowa to mało inwazyjna procedura, w której igły nakłuwają skórę, aby wywołać produkcję kolagenu i elastyny. Ma wiele zalet, w tym minimalny czas przestoju i krótszy okres gojenia. Ponadto jest to wszechstronna procedura, która jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry i ma minimalne ryzyko związane z nadwrażliwością na światło, infekcjami i zmianami pigmentowymi.

W przypadku konieczności stosowania leków, weź e-receptę online!

Mezoterapia może być łączona z microneedlingiem w celu poprawy jego rezultatów. W połączeniu oba zabiegi są bardziej skuteczne niż każdy z nich osobno. W zależności od indywidualnej tolerancji pacjenta, mezoterapia mikroigłowa może być bolesna, ale można zastosować miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort.

W jednym z badań cząstki immunogenne zostały wprowadzone do skóry właściwej za pomocą mezoterapii mikroigłowej. Wyniki nie wykazały istotnych zmian histologicznych. Obszar nakłuwany składał się głównie z nabłonka naskórka i powierzchownej skóry właściwej. Nie zaobserwowano istotnych zmian w zawartości leukocytów, co oddala możliwość wystąpienia zmian zapalnych.

Na czym polega i jak funkcjonuje elektroniczna recepta?

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje igły do wprowadzania do skóry właściwej preparatów przeciwzapalnych i substancji odżywczych. Mezoterapia mikroigłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, który może skutecznie leczyć wiele problemów skórnych. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Ułatwia również wchłanianie miejscowych produktów do pielęgnacji skóry.

Może powodować artralgie w kończynach dolnych

Mezoterapia mikroigłowa została powiązana z kilkoma rodzajami reakcji skórnych u pacjentów, w tym obrzękiem, swędzeniem i bólem. W ostatnim komunikacie prasowym departamenty zdrowia Maryland i DC wydały ostrzeżenie, prosząc każdego, kto poddał się mezoterapii, o kontakt z gorącą linią.

Mezoterapia mikroigłowa polega na użyciu urządzenia w kształcie długopisu, które zawiera 12 bardzo cienkich igieł. Igły te wnikają w skórę, aby rozbić starą tkankę bliznowatą i stymulować proliferację komórek. To z kolei powoduje wytworzenie nowych warstw tkanki i naczyń włosowatych, które poprawiają ukrwienie.

Wyniki badań histologicznych w tych przypadkach sugerują, że u pts wystąpiła reakcja alergiczna lub chemiczna na materiały użyte do mezoterapii. Pewne substancje, takie jak lidokaina i wypełniacze kosmetyczne, zostały powiązane z tymi reakcjami. Niestety, badacze nie byli w stanie przetestować tych materiałów, aby określić, czy były one odpowiedzialne za artralgie.

Mezoterapia mikroigłowa nie jest standardem postępowania we wszystkich przypadkach. Jak każda forma leczenia, mezoterapia powinna być wykonywana tylko po dokładnym badaniu klinicznym. Badania obserwacyjne wykazują jednak obiecujące wyniki u pacjentów z różnymi bólami mięśniowo-szkieletowymi.

Może powodować zaczerwienienie skóry

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kosmetyczny polegający na mikroigłowaniu skóry. Może powodować łagodne zaczerwienienie i obrzęk po zabiegu. Mogą również wystąpić punktowe krwawienia i zasinienia. Większość osób odczuwa gładszą, bardziej promienną skórę po jednym tygodniu. Jednak pełne rezultaty będą widoczne przez kilka miesięcy.

Mezoterapia mikroigłowa nie jest zabiegiem doraźnym. Podczas zabiegu powstają setki drobnych mikrourazów w skórze. W związku z tym pacjent może odczuwać pewne zaczerwienienie i lekki dyskomfort przez kilka dni po zabiegu. Jednak ślady są tymczasowe i znikną po zagojeniu się skóry.

Chociaż micro-needling jest uważany za zabieg mało inwazyjny, istnieją pewne środki ostrożności, których należy unikać po zabiegu. Pacjenci powinni unikać przyjmowania Accutane, zabiegów kosmetycznych z użyciem ciepła lub uszkodzeń słonecznych przed zabiegiem. Ponadto, powinni unikać tytoniu, alkoholu i NLPZ po zabiegu micro-needling.

Zabieg może poprawić wygląd blizn potrądzikowych, rozstępów i blizn chirurgicznych. Ponadto może poprawić teksturę skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Micro-needling jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem dla większości typów skóry. Mezoterapia może być bardziej komfortowa niż micro-needling, ponieważ przed zabiegiem stosowane jest miejscowe znieczulenie.

Niektórzy pacjenci doświadczają lekkiego obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu micro-needling, ale obrzęk jest zazwyczaj minimalny i ustępuje w ciągu jednego do trzech dni. Przyłożenie zimnego kompresu do skóry po zabiegu może zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Zimny kompres może dać niesamowite uczucie i pomóc w uspokojeniu skóry.

Mezoterapia mikroigłowa nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry. Stwierdzono, że jest mniej skuteczna w leczeniu niektórych rodzajów blizn, ale w niektórych sytuacjach nadal może być korzystna. Może nawet poprawić wyniki innych zabiegów chirurgicznych.

Może powodować infekcje

Chociaż mezoterapia mikroigłowa raczej nie powoduje poważnych infekcji, istnieją pewne zagrożenia związane z zabiegiem. Należą do nich punktowe krwawienie podczas zabiegu, suchość skóry, oparzenia słoneczne i zimne owrzodzenia. Procedura może również powodować tymczasowe zaczerwienienie leczonego obszaru. Czas trwania zaczerwienienia zależy od rodzaju zabiegu micro-needling, wieku skóry oraz głębokości zabiegu.

Przy mezoterapii mogą wystąpić infekcje, które są spowodowane różnymi czynnikami, w tym niewłaściwą higieną lub wadliwą techniką iniekcji. Aby uniknąć infekcji, osoby wykonujące mezoterapię powinny przestrzegać zalecanych standardów opieki, w tym bezpiecznych technik iniekcji i stosowania technik aseptycznych. Powinni również używać produktów zatwierdzonych przez FDA i przestrzegać dobrych praktyk produkcyjnych.

Mezoterapia mikroigłowa jest ogólnie bezpieczna i skuteczna dla wielu typów skóry. Może jednak wywołać infekcję, zwłaszcza u kobiet w ciąży. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, skonsultuj się ze swoim dermatologiem lub alergologiem. Będą oni mogli przedstawić odpowiednie zalecenia dla Twojego typu skóry.

Dodatkowo, micro-needling może powodować zaczerwienienie, napięcie i wrażliwość na dotyk. Jednak te efekty uboczne w końcu ustąpią. Większość osób zauważy pewną poprawę stanu skóry w ciągu tygodnia. Jednak na pełne rezultaty trzeba poczekać kilka miesięcy.

Mezoterapia mikroigłowa jest często dobrym rozwiązaniem w przypadku blizn potrądzikowych. Może być stosowana w celu zminimalizowania blizny i poprawy wyników innych zabiegów. W niektórych przypadkach może również sprawić, że inne procedury chirurgiczne będą bardziej skuteczne. Procedura jest jednak mniej skuteczna w przypadku niektórych rodzajów blizn.

Mezoterapia mikroigłowa jest ogólnie bezpieczna i skuteczna w przypadku różnych problemów skórnych. Micro-needling może poprawić wygląd blizn potrądzikowych i chirurgicznych, a także może zmniejszyć zmarszczki i rozstępy. Może również zmniejszyć wygląd rozstępów i sprawić, że tekstura skóry będzie bardziej wyrównana. Chociaż istnieje ryzyko związane z procedurą, nie ma znanych poważnych skutków ubocznych, a procedura jest bezpieczna dla pacjentów o każdym typie skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ból podczas jedzenia przy powiększonych migdałkach - co robić
Czytaj Dalej

Brodawki językowe – jak leczyć

Istnieje kilka opcji leczenia brodawek migdałka językowego. Niektórzy ludzie mogą poddać się procedurze zwanej krioterapią, która zamraża brodawkę.…