Czy podczas przekłuwania ucho boli?

Czy podczas przekłuwania ucho boli?

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do ilości bólu doświadczanego podczas przekłuwania ucha. Jednym z tych czynników jest to, czy wybierzesz piercing igły lub pistolet piercing. Chcesz również dowiedzieć się, jak dbać o nowy piercing, aby uniknąć infekcji i zminimalizować dyskomfort.

helix piercings są jednym z najmniej bolesnych chrząstki

Chociaż niektóre rodzaje chrząstki piercingu są bardzo bolesne, helix piercings są jednymi z najmniej bolesnych. Powodem tego jest to, że tkanka chrzęstna jest gęstsza niż ciało, więc wymaga więcej siły do przebicia. Z tego powodu gojenie się spirali może trwać dłużej.

Chociaż chrząstki piercings są uważane za zabawne i stylowe, pochodzą one z ich własnym zestawem komplikacji. Wśród najczęstszych powikłań jest infekcja, która może rozwijać się z powodu nieodpowiedniego przepływu krwi. Oprócz infekcji, kolczyk w uchu może prowadzić do keloidów, które są nieestetyczne, grube blizny, które rozwijają się z wzrostu nadmiaru kolagenu w skórze podczas procesu gojenia.

Po przekłuciu ważne jest codzienne mycie tego miejsca roztworem soli fizjologicznej, aby utrzymać je w czystości. Sól pomaga usunąć wydzielinę i wspomaga krążenie krwi. Pamiętaj, aby nie używać alkoholu, wody utlenionej lub maści, ponieważ mogą one spowodować wyschnięcie piercingu i wydłużenie czasu gojenia.

piercing pistolet vs piercing igła

Istnieją plusy i minusy zarówno piercing pistolet i piercing igła, ale piercing igła jest zazwyczaj bardziej dokładne i czyste. Jest również mniej bolesne. Jeśli masz płatek ucha piercing, igła będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Igła jest pusta i tworzy szczelinę w skórze. Rozciąga ona tkankę i umożliwia miejsce dla biżuterii. Utworzony otwór jest mały, a igła jest ostra, więc nie będzie zbytnio bolało. Igła jest również zaprojektowana tak, aby proces przekłuwania był szybki i bezbolesny.

Jednak obie metody mogą powodować ból ucha. Pistolety będą znacznie mniej bolesne niż igły, ale spowodują powstanie dziury wielkości wycinka papieru. Z kolei igły mogą uszkodzić tkanki i chrząstki w uchu.

Lód na infekcje piercingowe

Lód to świetny sposób na zwalczanie infekcji piercingowych. Należy przyłożyć lód do piercingu na kilka minut dwa razy dziennie. Podczas korzystania z lodu, ważne jest, aby owinąć go w ręcznik papierowy, aby chronić skórę wokół piercing. Nie należy również pozostawiać go na zbyt długo, ponieważ może to spowodować uszkodzenie tkanki. Dlatego lód powinien być stosowany tylko po konsultacji ze specjalistą.

Oprócz lodu, można również moczyć piercing w roztworze soli lub wody destylowanej. Roztwór ten jest świetny dla piercingu, ponieważ pomaga miejscu gojenia się szybciej. Jest również dobry w zapobieganiu infekcji, ponieważ zmniejsza obrzęk i stan zapalny.

Vaseline intensive care aloe fresh lotion for piercing wounds

Vaseline Intensive Care Aloe Fresh Lotion to świetny wybór do pielęgnacji ran. Jego kojąca formuła zawiera wyciąg z aloesu i galaretkę wazelinową, które pomagają w leczeniu infekcji skórnych. Można go stosować 3-6 razy dziennie. Ważne jest jednak, aby unikać dotykania rany lub używania produktów na bazie alkoholu, ponieważ mogą one podrażnić ten obszar i spowolnić gojenie. Ponadto mydło do rąk i nadtlenek wodoru są szkodliwe dla tego obszaru, ponieważ niszczą zdrową skórę wokół rany, powodując powstanie większej ilości tkanki bliznowatej.

Aby uniknąć dalszych podrażnień, zawsze przemywaj ten obszar czystą wodą. Ciepła woda wspomoże proces gojenia poprzez pobudzenie krążenia i zmniejszenie podrażnienia. Poza tym ciepła woda pomoże zmiękczyć wszelkie skorupy na ranie, które można usunąć za pomocą ręcznika papierowego lub gazy. Zawsze pamiętaj, aby nie dotykać rany paznokciami lub grzebieniem.

Przygotowanie do przekłucia

Przed udaniem się na przekłucie ucha, powinieneś wiedzieć co nieco o tym, czego się spodziewać. Po pierwsze, upewnij się, że osoba, którą wybierzesz do wykonania zabiegu jest przeszkolona i doświadczona. Powinieneś upewnić się, że mają one czyste i wysterylizowane narzędzie. Należy również upewnić się, że obszar, w którym piercing będzie wykonywany jest wolny od wszelkich czynników drażniących. Należy również upewnić się, że dokładnie umyć swoje uszy przed procedurą. Pomoże to zapobiec zakażeniu.

Na koniec, upewnij się, że przyjdziesz wcześniej. Przyjazd wcześnie może pomóc uspokoić nerwy i uspokoić żołądek. Pomaga to również w szybszym gojeniu się kolczyka, łagodząc ewentualny dyskomfort.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Nabłonek migdałka gardłowego - co to jest?
Czytaj Dalej

Nabłonek migdałka gardłowego – co to jest?

Tonsils są organami limfoidalnymi, które służą jako pierwsza obrona organizmu przed połkniętymi i wdychanymi obcymi patogenami. Zawierają pęcherzyki…