Czym smarować bolące ucho

Czym smarować bolące ucho

Używanie olejków eterycznych do smarowania obolałego lub skorupiastego ucha może pomóc złagodzić ból i utrzymać go przed rozprzestrzenianiem się. Olejki te zawierają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które pomagają zatrzymać rozmnażanie się bakterii i wirusów. Olejki z drzewa herbacianego, oregano, bazylii i czosnku są dobre do łagodzenia obolałych uszu. Można je zmieszać z oliwą z oliwek i nałożyć bezpośrednio na dotknięte miejsce. Alternatywnie, wacik nasączony olejkami eterycznymi można umieścić na otworze ucha.

Oregano oil

Oregano oil może być świetnym rozwiązaniem do smarowania bolącego ucha. Jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Stosowany jest również do łagodzenia infekcji ucha. Może być aplikowany do chorego ucha przez kroplomierz, aby złagodzić ból.

Jednym z aktywnych związków w oregano jest tymol, który jest podobny do mentolu i pomaga rozluźnić tkanki miękkie. Może również zmniejszyć objawy GERD i zgagi. Wykazano, że pomaga regulować bakterie i zwalczać przerost drożdży, co jest częstym skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków.

Olejki eteryczne są bezpieczne, ale zawsze należy je rozcieńczyć przed zastosowaniem na skórę. Zastosowanie nierozcieńczonego olejku eterycznego bezpośrednio na ucho może spowodować podrażnienie lub zatkanie ucha. Pamiętaj również, aby nie wkładać zbyt dużo olejku do ucha, ponieważ może to spowodować pęknięcie błony bębenkowej. Należy również skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania olejków eterycznych.

Olejek z drzewa herbacianego

Możesz użyć olejku z drzewa herbacianego do smarowania bolącego ucha, mocząc w nim wacik i delikatnie wsuwając go do otworu ucha. Nie należy wkładać wacika zbyt głęboko do ucha, gdyż może to spowodować jego zatkanie. Można również umieścić kilka kropli oleju bezpośrednio w uchu. Ta metoda rozbije ewentualną woskowinę i dotrze do głębszych części ucha. Nie należy jednak stosować zbyt dużej ilości oleju, gdyż może to spowodować zatkanie ucha. Należy również unikać podgrzewania olejku, ponieważ może to spowodować dalsze podrażnienie delikatnych struktur ucha.

Jeśli zdecydujesz się na użycie olejku z drzewa herbacianego jako środka smarującego, pamiętaj, aby rozcieńczyć go olejkiem nośnym. Chociaż olejek może wydawać się bardzo skuteczny, ważne jest, aby najpierw skonsultować się z lekarzem. Olejek z drzewa herbacianego jest silnym naturalnym antybiotykiem, który może pomóc Ci szybko pozbyć się bolącego ucha.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest naturalnym środkiem smarującym, który może pomóc w leczeniu bolącego ucha. Jest znana z tego, że rozluźnia uporczywą woskowinę uszną i zapewnia kojącą ulgę. Aby użyć oliwy z oliwek, należy ją lekko ogrzać przed nałożeniem na ucho. Aby to zrobić, umieść małą butelkę z kroplomierzem pod ciepłą wodą z kranu i potrząśnij nią, aby równomiernie ją ogrzać. Jeśli nie masz kroplomierza, możesz użyć wacika, aby nałożyć oliwę na chore ucho.

Należy jednak pamiętać, że oliwa z oliwek nie jest cudownym środkiem na jakiekolwiek schorzenie. Nie jest zalecana dla osób, które są uczulone na oliwki lub mają infekcję ucha. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia. Upewnij się również, że używasz tylko oliwy z oliwek extra virgin. Oliwa ta zawiera związki bioaktywne, takie jak hydroksytyrozol, które mogą pomóc w leczeniu bolącego ucha.

Niektóre badania wykazały, że oliwa z oliwek nie jest skuteczną metodą leczenia woskowiny usznej. Niektóre osoby donosiły, że może ona nawet pogorszyć gromadzenie się woskowiny usznej. Uważa się jednak, że stosowanie niewielkiej ilości oliwy z oliwek na bolące ucho jest bezpieczne. Należy również unikać jej stosowania w przypadku pękniętej błony bębenkowej lub infekcji, która wiąże się z zapaleniem przewodu słuchowego zewnętrznego. Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru to dostępny bez recepty środek na infekcje ucha i nagromadzenie woskowiny w kanale słuchowym. Lek jest bezpieczny do stosowania we wszystkich uszach i można go kupić bez recepty. Aby go użyć, zastosuj roztwór do dotkniętego ucha za pomocą kroplomierza lub strzykawki. Wymieszaj trochę oliwy z oliwek lub wosku z roztworem. Zastosuj mieszaninę do ucha dwa razy dziennie przez kilka dni. Podczas stosowania roztworu może wystąpić uczucie mrowienia i ciepła.

Nadtlenek wodoru jest naturalnym produktem, który można stosować jako środek smarujący miejscowo, aby zmiękczyć woskowinę uszną bez powodowania bólu. Można go również używać do rozpuszczania woskowiny usznej. Jeśli użyjesz roztworu o pełnej mocy, może on podrażnić ucho i powinien być rozcieńczony do trzech procent.

Nadtlenek wodoru może być korzystny w leczeniu bolącego ucha, ale nie jest to dobry pomysł w każdym przypadku. Choć został uznany za bezpieczny przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków, ma kilka negatywnych skutków ubocznych. Może również prowadzić do zapalenia wyrostka sutkowatego, czyli stanu, w którym błona bębenkowa ulega perforacji, powodując częściową lub całkowitą głuchotę. Najlepiej skonsultować się z dostawcą usług medycznych przed użyciem nadtlenku wodoru do tego zastosowania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć ból ucha u dziecka
Czytaj Dalej

Jak leczyć ból ucha u dziecka

Jeśli Twoje dziecko ma ból ucha, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby pomóc złagodzić ból.…