ginekologia estetyczna

Jak poprawić kondycję miejsc intymnych, gdy się starzeją? Odpowiedzią jest ginekologia estetyczna

Podobnie, jak reszta ciała, również kobiece miejsca intymne się starzeją. To nic dziwnego, że odczuwasz z tego powodu dyskomfort. Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny i nadal dla wielu osób stanowi temat tabu. Jeśli odczuwasz kompleksy z powodu wyglądu i funkcjonowania swojej strefy intymnej, nie wstydź się powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. Być może znajdzie on rozwiązanie Twoich problemów właśnie wśród zabiegów ginekologii estetycznej.

Co to jest ginekologia estetyczna?

Koncepcja ginekologii estetycznej narodziła się w Stanach Zjednoczonych około 2005 roku. W ostatnich latach nastąpił ogromny wzrost zainteresowania zabiegami z tego zakresu. Ginekologia estetyczna zaczęła ewoluować w przyspieszonym tempie. Dziedzina ta zajmuje się leczeniem dolegliwości związanych z wyglądem i funkcjonowaniem pochwy i sromu. Celem leczenia jest poprawa jakości życia, w tym zwiększenie satysfakcji z seksu. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, ginekologia estetyczna dedykowana jest wszystkim kobietom, niezależnie od wieku. Należy jednak zauważyć, że problemy intymne najczęściej pojawiają się u młodych mam po naturalnych porodach oraz kobiet dojrzałych w okresie okołomenopauzalnym. Problemy, jakimi zajmuje się ginekologia estetyczna to m.in.:

  • luźność pochwy,
  • suchość pochwy,
  • przerost warg sromowych,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • blizny i zrosty powstałe po nacięciu krocza.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej w polskich klinikach jest laserowe obkurczanie pochwy. W tym celu doskonale sprawdza się laser frakcyjny FemiLift, który wykorzystuje metodę pixeli (wiązka lasera rozbijana jest na mikropixele), w efekcie której energia lasera dostarczana jest w postaci punktowych bodźców termicznych. Umożliwia to podgrzanie głębokich warstw błony śluzowej bez naruszenia otaczającej tkanki, co intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Laserowa rewitalizacja pochwy jest minimalnie inwazyjna i praktycznie bezbolesna. Wykonywana jest przez lekarza. Polega na delikatnym wprowadzeniu głowicy lasera do pochwy pacjentki. Laser zabezpieczony jest jednorazową tuleją. Frakcjonowanie światłem lasera odbywa się ruchem kołowym od ujścia szyjki macicy do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie jest niezwykle ważne podczas zabiegu, ponieważ to właśnie dzięki niemu struktura tkankowa będzie mogła równomiernie obkurczyć się i zregenerować.

Po zabiegu można wrócić do codziennego trybu życia przy zachowaniu szczególnej delikatności wobec okolic intymnych. Przez około tydzień należy wstrzymać się od aktywności seksualnej. Spodziewane rezultaty osiąga się od 7 do 28 dni po zabiegu. Często jeden zabieg jest wystarczający.

Jakich efektów można spodziewać się po laserowej rewitalizacji pochwy?

Laserowa ginekologia estetyczna pozwala w znaczącym stopniu poprawić komfort intymny. Zabieg laserowego zwężania pochwy niweluje luźność pochwy, powstałą np. w wyniku porodu lub na skutek przechodzenia okresu okołomenopauzalnego. Laseroterapia łagodzi także objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Laser powoduje obkurczenie mięśniówki pochwy i namnożenie włókien kolagenowych, co przywraca elastyczność i naturalną sprawność mięśni pochwy. Następuje również poprawa nawilżenia i ukrwienia śluzówki pochwy. Po zabiegu znacząco poprawia się komfort życia intymnego, co w wielu przypadkach oznacza ogólną poprawę samopoczucia i pewności siebie. Doznania podczas stosunków intymnych zyskują na intensywności. Laser FemiLift znajduje również zastosowanie w zabiegach wybielania okolic intymnych i odbytu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ginekologii estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest chirurgia plastyczna uszu?
Czytaj Dalej

Co to jest chirurgia plastyczna uszu?

Ten artykuł dostarcza informacji na temat otoplastyki, czyli chirurgii plastycznej ucha. Procedura ta może być stosowana do wielu…
Mezoterapia mikroigłowa Vs Mezoterapia igłowa
Czytaj Dalej

Mezoterapia mikroigłowa Vs Mezoterapia igłowa

Mezoterapia mikroigłowa i mezoterapia igłowa mają różne zastosowania. Obie polegają na aplikacji roztworu na skórę. Microneedling stosuje się…