Przygotowanie krok po kroku do mezoterapii mikroigłowej

Przygotowanie krok po kroku do mezoterapii mikroigłowej

Kiedy przygotowujesz się do mezoterapii mikroigłowej, ważne jest, aby dokładnie się przygotować. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zabiegu, opiece po nim i efektach ubocznych. Dowiesz się również o warunkach skórnych i długości igły.

Aftercare

Mezoterapia mikroigłowa to bezpieczna i skuteczna procedura poprawy wyglądu skóry. Procedura wykorzystuje setki maleńkich nakłuć, aby stymulować produkcję kolagenu, naturalnego czynnika naprawczego skóry w organizmie. Następnie do skóry wstrzykiwane są serum z aktywnymi składnikami, które poprawiają nawilżenie, produkcję kolagenu i naprawę tkanki skórnej. Zabieg trwa na ogół około godziny. Zazwyczaj pacjenci powinni poddać się trzem sesjom, aby uzyskać optymalne rezultaty. Kolejne sesje są zalecane co najmniej dwa lub trzy razy w roku, aby utrzymać rezultaty.

Zabiegi Micro-needling można bezpiecznie powtarzać co cztery do sześciu tygodni. Są one idealne do leczenia różnych problemów skórnych, takich jak drobne zmarszczki i trądzik. Zabieg jest również bezpieczny i nieinwazyjny. Oznacza to, że można mieć zabiegi micro-needling regularnie bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Można również stosować micro-needling jako zabieg do samodzielnej pielęgnacji.

Po zabiegu micro-needling pacjenci powinni unikać nadmiernego pocenia się i mocnego makijażu. Pocenie się otwiera pory i umożliwia rozwój bakterii. Stosowanie makijażu lub innych produktów ściernych nie pomoże w gojeniu się skóry. Należy również pozostać nawodnionym i zminimalizować spożycie alkoholu i kofeiny, aby zapobiec odwodnieniu i przyspieszyć proces regeneracji.

Kilka dni po zabiegu micro-needling pacjenci powinni powstrzymać się od stosowania ostrych środków do oczyszczania twarzy. Powinni również unikać stosowania aspiryny i innych środków rozrzedzających krew. Po 3-5 dniach można już bezpiecznie złuszczać skórę delikatnym środkiem myjącym.

Pielęgnacja po zabiegu odmy mikroigłowej ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji rezultatów. Zabieg ten może być bolesny, ale może również poprawić wygląd niedoskonałości skóry. SkinMedica wykorzystuje dermaroller z igłami, zwany SkinPen(r), do wykonywania mikrokanałów w skórze. Igły w urządzeniach MicroNeedling powodują drobne rozdarcia w skórze i wspomagają naturalny proces naprawczy skóry. W rezultacie skóra wytwarza więcej kolagenu i elastyny, co powoduje wypłycenie zmarszczek.

Choroby skóry

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje urządzenie do mikroigłowania w celu leczenia określonych chorób skóry. Zabieg jest na ogół dobrze tolerowany i trwa zaledwie kilka minut lub godzinę. Może nawet nie być konieczne stosowanie żadnych produktów miejscowych przed zabiegiem. Specjalista najpierw nałoży na skórę krem znieczulający lub środek miejscowo znieczulający. Gdy pacjent zostanie odpowiednio uspokojony, urządzenie nakłuje skórę w określonym wzorze. Często będzie to robione poprzez wielokrotne przetaczanie po skórze. W ten sposób powstaje mikro rana, która sprzyja regeneracji komórek skóry.

Przed rozpoczęciem mezoterapii mikroigłowej lekarz powinien dokładnie oczyścić i przygotować skórę. Jakość skóry będzie miała wpływ na wyniki. Skóra powinna być sterylna i dokładnie oczyszczona, aby zapobiec powstawaniu śladów, które mogą powodować większe rany i niechciane blizny. Po zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczana sterylną wodą, aby usunąć resztki serum. Następnie aktywne składniki zabiegu mogą być aplikowane bezpośrednio na skórę.

Po zakończeniu zabiegu micro-needling, płytki krwi będą produkować czynniki chemotaktyczne i pomogą fibroblastom w inwazji w to miejsce. W ciągu 48 godzin monocyty będą się różnicować w makrofagi, które wydzielają wiele czynników wzrostu. Makrofagi te będą następnie stymulować migrację i proliferację fibroblastów. Zabieg Micro-needling stymuluje również produkcję kolagenu, białka odpowiedzialnego za gładką, elastyczną strukturę skóry.

Microneedling jest zabiegiem stosowanym w różnych schorzeniach skóry, takich jak trądzik pospolity i różowaty. Zabieg ten wspomaga organizm w produkcji kolagenu i elastyny. Poprawia również wygląd drobnych linii i zmarszczek.

Efekty uboczne

Mezoterapia mikroigłowa to mało inwazyjny zabieg, który stymuluje produkcję kolagenu i czynników gojących. Są to czynniki ważne dla utrzymania jędrności, gładkości i młodości skóry. Gdy czynniki te są wyczerpane, na skórze pojawiają się drobne linie i zmarszczki. Microneedling jest również skuteczny w leczeniu rozstępów i blizn potrądzikowych. Rezultaty mogą trwać kilka miesięcy, w zależności od rodzaju skóry i zastosowanego zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa polega na tworzeniu maleńkich nakłuć w skórze za pomocą urządzenia typu micropen. Nakłucia te tymczasowo otwierają pory skóry. Ponieważ powodują one uszkodzenia skóry, organizm reaguje uwalnianiem czynników wzrostu, które pomagają skórze w naprawie i regeneracji. Czynniki te obejmują kolagen i elastynę.

Generalnie mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna dla prawie każdego, ale osoby o wrażliwej skórze powinny znaleźć doświadczonego dostawcę i wykonać najpierw próbny zabieg. Długoterminowe ryzyko związane z micro-needlingiem jest niewielkie. Jeśli masz historię pigmentacji, powinieneś szukać leczenia u doświadczonego dermatologa.

Micro-needling może powodować tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk. Nie jest to jednak trwałe, a skóra będzie się nadal goić. U większości osób efektem microneedlingu jest gładsza i bardziej promienna skóra. Jednak pełne rezultaty zobaczysz dopiero po kilku miesiącach.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać wykonywania zabiegu micro-needling. Zabieg wywołuje reakcję gojenia się ran, która wymaga składników odżywczych i zwiększa ryzyko infekcji. Zabieg ten może być wykonywany na każdym rodzaju skóry. Najlepsze rezultaty można osiągnąć przy 4-6 zabiegach. Można również stosować micro-needling jako zabieg na blizny chirurgiczne.

Micro-needling może powodować zaczerwienienie lub wrażliwość na dotyk po zabiegu. Jednak te efekty uboczne nie utrzymują się długo. Zabieg trwa zwykle 30 minut lub krócej w zależności od lokalizacji. Przed zabiegiem na skórę może zostać nałożone znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz użyje urządzenia z mikroigłami do wstrzyknięcia składników w skórę. Pacjenci otrzymają serię zastrzyków o głębokości od jednego do czterech milimetrów, w zależności od leczonego obszaru. W zależności od stopnia nasilenia problemu, może być konieczna seria sesji mezoterapii.

Długość igły

Mezoterapia mikroigłowa jest skuteczną procedurą resurfacingu skóry. Jej skuteczność zależy od jakości i gęstości skóry. Zabieg można zoptymalizować stosując specjalne produkty do pielęgnacji skóry. Na przykład kwas hialuronowy jest składnikiem odżywczym, który może dodać objętości i odżywić skórę właściwą. Przyspiesza on proces naprawczy skóry i skutkuje złagodzeniem zmarszczek oraz pogrubieniem skóry właściwej.

Igły stosowane podczas mezoterapii mikroigłowej powinny mieć zróżnicowaną długość. Dobra igła będzie miała stosunek długości do średnicy 13:1. Długość igły zależy również od wskazania do mezoterapii mikroigłowej. Zazwyczaj do blizn stosuje się igły o długości od 1,5 do 2 mm, natomiast do skóry starzejącej się zaleca się igły o długości od 0,5 do 1,0 mm. Choć zabieg jest niemal bezbolesny, osoba może odczuwać pewien dyskomfort.

Mezoterapia mikroigłowa może pomóc poprawić elastyczność skóry i zmniejszyć wielkość porów. Procedura zmniejsza również wygląd zmarszczek i rozstępów. Może również stymulować produkcję kolagenu w skórze. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga przestojów.

Przed poddaniem się zabiegowi microneedlingu najlepiej skonsultować się z lekarzem i przestrzegać wszystkich instrukcji po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, microneedling jest uważany za zabieg niskiego ryzyka, ale zawsze istnieje możliwość zakażenia, zwłaszcza jeśli używane narzędzie nie jest wysterylizowane. Inną możliwością jest reakcja alergiczna na igły. Jednak właściwa pielęgnacja po zabiegu może pomóc ukoić skórę i chronić ją w trakcie gojenia.

Wstrzykiwana fibryna bogatopłytkowa (i-PRF)

Przygotowanie do wstrzykiwania mezoterapii mikroigłowej bogatopłytkowej (i-PRF) to proces przygotowania fibryny bogatopłytkowej z własnej krwi pacjenta. Procedura jest podobna jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, ale obejmuje jeden etap wirowania i nie zawiera dodatków egzogennych. Powstała fibryna ma unikalną strukturę, która ułatwia wychwytywanie płytek krwi i wiązanie czynników wzrostu. Rusztowanie to stanowi szkielet dla tworzenia nowych naczyń krwionośnych i różnicowania się komórek.

Proces przygotowania PRF różni się od procesu przygotowania PRP, który wymaga dwóch etapów. Pierwszy etap obejmuje użycie trombiny, a drugi – antykoagulantów zapobiegających powstawaniu zakrzepów krwi. W 2001 roku naukowcy opracowali koncentrat płytkowy drugiej generacji, PRF, który jest autologicznym koncentratem płytkowym. Ta matryca fibrynowa zawiera płytki krwi, leukocyty i mezenchymalne komórki macierzyste. Jednak w przeciwieństwie do PRP, i-PRF brakuje zdolności regeneracyjnych fibryny bogatopłytkowej.

Po przygotowaniu, PRF jest pobierany z krwi pacjenta i jest wstrzykiwany w miejsca dotknięte problemem w celu zwiększenia objętości twarzy. Zabieg powinien trwać około 10 do 15 minut. Po wstrzyknięciu PRF, powinien on zakrzepnąć na miejscu. Ze względu na brak antykoagulantów, skrzep fibrynowy będzie uwalniał swoje czynniki wzrostu powoli przez okres kilku dni.

Istnieje kilka metod przygotowania PRF. Idealną metodą jest protokół A-PRF+, w którym stosuje się szklane probówki bez dodatków oraz wirówkę typu swing-out bucket. Alternatywnie, protokół C-PRF wykorzystuje plastikowe wakuoliery PET.

Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na zabiegi małoinwazyjne, coraz więcej osób poszukuje takich zabiegów. Fibryna bogatopłytkowa (i-PRF), czyli Platelet Rich Fibrin, to doskonały zabieg dla starzejącej się skóry. Ten całkowicie naturalny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje własną krew pacjenta, może pomóc przywrócić elastyczność skóry, poprawić jej strukturę, a nawet wspomóc wzrost włosów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć powiększone migdałki u psa
Czytaj Dalej

Jak leczyć powiększone migdałki u psa

Istnieje kilka różnych sposobów leczenia powiększonych migdałków u psów. Twój lekarz weterynarii może pomóc Ci zdecydować, co jest…
Czy Tonsils może być większe od zęba?
Czytaj Dalej

Czy Tonsils może być większe od zęba?

Powiększone migdałki mogą powodować wiele problemów, od zmian w zachowaniu do problemów z zębami. Mogą również powodować ból…
Jaki antybiotyk pomaga na powiększone migdałki?
Czytaj Dalej

Jaki antybiotyk pomaga na powiększone migdałki?

Penicylina Jeśli doświadczasz powiększonych migdałków, możesz chcieć spróbować antybiotyku penicyliny. Ten antybiotyk jest bardzo skuteczny w przypadku infekcji…